
Жителите остават без нормален достъп след приключил ВиК проект
160 семейства от местността „Траката“ край Варна живеят в изключително тежки условия заради неприключил проект за изграждане на канализация. Близо година след стартирането на строителните дейности, улиците в района са превърнати в кални реки, а институциите прехвърлят отговорността помежду си.
Ивайло Иванов, жител на квартала, разказа пред БНТ за проблемите, с които местните се сблъскват ежедневно: „Всичко започна преди една година. Първата копка беше тогава. Подавали сме многократно сигнали и жалби – първите сигнали подадохме още лятото, защото работеха много бавно. Стигнахме дори до Народното събрание.“
Според Иванов, въпреки многобройните опити да получат съдействие от отговорните институции, реакция няма. От Народното събрание са ги пренасочили към Регионалната дирекция за национален строителен контрол (РДНСК), която от своя страна е подала сигнал до ВиК – Варна. Отговорът на дружеството е, че улицата е възстановена в първоначалния ѝ вид, което според жителите не отговаря на истината.
Строителните дейности превърнаха квартала в депо
Жителите на „Траката“ споделят, че освен калта, проблем е и неизвозената строителна техника, която продължава да стои в квартала месеци след приключването на проекта.
„Изключително е, камари пръст се разнасят непрекъснато. Техниката, която е тук, не би трябвало да е тук, ползват ни за депо. Децата ни отиват на училище с кал до коленете“, споделя друга жителка на квартала.
Въпреки че проектът за изграждане на канализация е завършен, улиците не са възстановени, което прави ежедневието на живеещите в района изключително трудно. Липсата на адекватна реакция от отговорните институции допълнително задълбочава проблема и оставя 160 семейства без нормален достъп до домовете им.
Dunavmost.com